Strona główna

Aktualności, strona 2 z 58

Dzień Rodziny

Utworzono: 30.05.2024
Maj to miesiąc, w którym odbywają się festyny. Taka impreza odbyła się w środę na terenie  naszej szkoły i została  przygotowywana przez  wszystkich pracowników placówki, a także uczniów i jak zawsze niezawodnych rodziców oraz panie z KGW ,,Stokrotki”. Dobry humor towarzyszył wszystkim od rana, a słoneczna pogoda pozwoliła na to, by od wczesnych godzin dekorować miejsce imprezy. Na tej niezwykłej imprezie panowała od początku do końca radosna atmosfera zabawy. Na początku zaprezentowały się szkolne talenty. Wystąpiło kilkunastu młodych artystów, którzy zaproponowali widzom skomplikowane i bardzo zróżnicowane popisy taneczne i wokalne . Oprócz wrażeń duchowym zadbano także o coś dla ciała. 

 

Opłata za obiady za miesiąc czerwiec 2024r.

Utworzono: 28.05.2024

Urodziny :)

Utworzono: 23.05.2024

Wszystkiego najlepszego z okazji

11 urodzin 

dla

Julity Włodarczyk 

uczennicy klasy IV :)

100 latek Julitko

Egzamin Ósmoklasisty - Język angielski

Utworzono: 16.05.2024
W czwartek 16 maja 2024 wszyscy uczniowie klasy ósmej przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. Egzamin rozpoczął się o godz. 9, czas na na rozwiązanie zadań to 90 minut. Egzamin z języka obcego nowożytnego był ostatnim, do którego mieli obowiązek przystąpić uczniowie. Uczniowie  weszli w dobrym nastroju do sali egzaminacyjnej i w takim też  nastroju ją  opuścili. Życzymy sukcesów.  Wyniki egzaminów uczniowie poznają 3 lipca

 

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Utworzono: 15.05.2024
Pragniemy poinformować wszystkich przyjaciół, rodziców i uczniów naszej Szkoły Podstawowej,  że udało nam się pozyskać dotacje w ramach projektu w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”  na zakup nowych książek, nagród książkowych oraz promocje czytelnictwa do oddziału przedszkolnego. 

 

Egzamin ósmoklasisty - Matematyka

Utworzono: 15.05.2024

Kolejny dzień egzaminu ósmoklasisty, to dzień królowej nauki. W bardzo dobrych nastrojach i ze świadomością swojej wiedzy i umiejętności nasi uczniowie  zmierzyli się  w środę, 15 maja  z arkuszem z matematyki. To drugi, z trzech obowiązkowych egzaminów,  w czwartek podejdą do egzaminu z języka obcego nowożytnego. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

 

 

 

 

Egzamin Ósmoklasisty - Język polski

Utworzono: 14.05.2024
Za nami pierwszy dzień najważniejszego sprawdzianu w życiu ósmoklasistów. Był lekki stres, była ciekawość, co pojawi się na egzaminie i jak to wszystko będzie wyglądało. Nasi uczniowie musieli zmierzyć się z lekturą ,,Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Egzamin z języka polskiego trwa 120 minut i składa się z trzech części - dwie pierwsze sprawdzają czytanie ze zrozumieniem, a trzeci - to dłuższy tekst, który musi napisać zdający. 

 

 

Ogród ekologiczny- gród permakulturowy

Utworzono: 13.05.2024
Miło nam poinformować, że dzięki otrzymanemu dofinansowaniu projektu  "Aktywnie w świat - Ruda Strawczyńska" ze środków EFSP na kwotę 343 917,63 zł ruszamy z pierwszymi zajęciami ,,Ogród ekologiczny- gród permakulturowy”. Ideą tych zajęć, to pokazanie i nauczenie co to znaczy  zrównoważony sposób uprawy w którym  człowiek nie ingeruje w naturę w żaden sposób. 
Idea permakultury polega na sadzeniu obok siebie roślin o podobnych wymaganiach stanowiskowych, dzięki czemu poradzą sobie same. W celu zastosowani edukacji włączającej uczniowie będą nagrywać filmy o swoich przydomowych ogrodach, wywiady z dziadkami, rodzicami dotycząca wiedzy na temat drzew i krzewów ogrodniczych. 

 

O Nas w CKinfo

Utworzono: 13.05.2024
Ekipa Młodego Ratownika znowu w akcji. Tym razem uczy dzieci z przedszkola w Promniku jak ratować życie
 

 

Zmiana adresu

Utworzono: 12.05.2024