Strona główna

Aktualności, strona 3 z 58

Wizyta policjanta u najmłodszych

Utworzono: 12.05.2024

Naszą szkołę  odwiedził dzielnicowy Komisariatu Policji  w Strawczynie, który przypomniał najmłodszym klasom zasady bezpieczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się również o pracy w policji a także mogły wsiąść do radiowozu policyjnego, zobaczyć jego wyposażenie. Chętni mogli założyć kajdanki czy czapkę policyjną. Każde takie spotkanie wywołuje wiele emocji i dzieci chętnie biorą czynny udział w spotkaniu.

 

Urodziny :)

Utworzono: 11.05.2024

Wszystkiego najlepszego z okazji

10 urodzin 

dla

Antoniego Pichety 

ucznia klasy III :)

100 latek Antoś

Innowacja pedagogiczna – „Gramy zmysłami”

Utworzono: 11.05.2024
Przedszkolaki z naszej szkoły podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne uczestniczyły w niezwykłej lekcji  innowacyjnej -  „Gramy zmysłami”. W miesiącu kwietniu nosiły one nazwę  „Dźwięki wokół nas”. 
Wspólnie wykonaliśmy ćwiczenia według instrukcji, z zachowaniem rytmu melodii będącej elementem programu wprowadzającego według metody Knillów. Autorzy tej metody tworząc Programy Aktywności, kierowali się ideą, że każde dziecko, niezależnie od stanu swojego zdrowia , może aktywnie uczestniczyć w ćwiczeniach, a także samo wykazywać się inicjatywą. 

 

Urodziny :)

Utworzono: 09.05.2024

Wszystkiego najlepszego z okazji

14 urodzin 

dla

Krystiana Snocha 

ucznia klasy VIII :)

100 latek Krystian

Kwiecień miesiącem świadomości autyzmu

Utworzono: 08.05.2024
W miesiącu kwietniu na całym świecie szczególnie wspieramy osoby będące w spektrum autyzmu. Autyzm nie jest chorobą, ale zaburzeniem rozwojowym, cała ścieżka rozwoju osoby autystycznej jest inna od standardowej. Mówiąc innymi słowami: autyzm oznacza, że mózg pracuje w niestandardowy sposób – neuroatypowy.
Rozumiany jest jako spektrum, ponieważ jest trochę inny dla każdej osoby. Osoby będące w spektrum autyzmu mają bardzo różne nasilenie zachowań i cech wynikających z autyzmu. Dzięki większej świadomości wśród ludzi, coraz częściej zostaje on zdiagnozowany, a co za tym idzie – udzielane jest odpowiednie wsparcie osobom autystycznym, by mogły wszechstronnie się rozwijać, czuć się swobodnie w społeczeństwie i w nim poprawnie funkcjonować.

 

Aktywnie w świat - Ruda Strawczyńska

Utworzono: 08.05.2024
30 kwietnia 2024 r. dyrektor szkoły Tomasz Gruszczyński podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego A.Bętkowskim oraz Wicemarszałkiem P.Renatą Janik na dofinansowanie projektu "Aktywnie w świat -Ruda Strawczyńska" ze środków EFSP na kwotę 343 917,63 zł. 
Projekt ma na celu podnoszenie jakości kształcenia podstawowego poprzez zajęcia dodatkowe ukierunkowane na rozwijanie umiejętności podstawowych i przekrojowych uczniów oraz podnoszenie kompetencji kadry nauczycielskiej.

 

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Utworzono: 08.05.2024
8 maja świętujemy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W ramach tego święta klasa O i klasa 1 została zaproszona do naszej, szkolnej biblioteki. W ramach spotkania uczniowie mogli zapoznać się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, wybrać sobie książeczkę do domu oraz wziąć udział w konkursie czytelniczym. Każdy uczeń tych klas dostał lekturnik, zrobiony przez bibliotekarkę panią Iwona Picheta. 
Lekturnik, ma formę książeczki, w której znajdują się najważniejsze informacje, np.: autor, tytuł. Uczniowie przez najbliższy miesiąc  będą mogli pochwalić się historią przeczytanych książek oraz zaprezentowaniem jej w wersji rysunku.

 

Urodziny :)

Utworzono: 08.05.2024

Wszystkiego najlepszego z okazji

14 urodzin 

dla

Aleksandry Bator 

uczennicy klasy VII :)

100 latek Olciu

Prelekcja z policjantem - Cyberprzemoc

Utworzono: 07.05.2024
Przemoc rówieśnicza z użyciem mediów elektronicznych stała się w ostatnich latach poważną kwestią społeczną. Specyfika Internetu i telefonów komórkowych powoduje, że nawet pozornie błahe akty cyberprzemocy stanowią dla ich ofiar poważny problem, z którym często nie potrafią sobie poradzić. W ramach działań profilaktycznych została dziś u nas w szkole przeprowadzona prelekcja przez st. sierż. Adama Bernata nt. cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.

 

Polska flaga

Utworzono: 01.05.2024