Aktualności, strona 4 z 58

Pokaz Ekipy w Promniku

Utworzono: 29.04.2024
Ekipa Młodego Ratownika uczy dzieci z przedszkola w Promniku jak ratować życie.
Pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii. Przykładów ratowania życia wśród dzieci i młodzieży nie brakuje. W telewizji, radiu można było usłyszeć o pięciolatku, który wezwał karetkę. Może maluchy nie mają na tyle siły by ucisnąć fantoma, zrobić właściwy wdech, warto jednak oswajać je z tematem pierwszej pomocy. Istotne jest by wyrobić w dzieciach odruch – gdy zdarzy się wypadek należy wezwać pomoc. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie.

PIERWSZA POMOC- MOJA SUPERMOC

Utworzono: 27.04.2024

Szkolenie dla pocztów sztandarowych

Utworzono: 26.04.2024
           W dniu 25.04.2024 r. w hali Zespołu Szkół nr 3 w Kielcach odbyło się szkolenie dla szkolnych  pocztów sztandarowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Spotkanie zostało zorganizowane przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, a poprowadzili je pan Robert Mazur, pan Mariusz Kowalski członkowie Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im.13. Pułku Ułanów Wileńskich.

Program Profilaktyczny „Debata”

Utworzono: 25.04.2024
W dniu 25 kwietnia uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w drugim spotkaniu z przedstawicielem Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień, biorąc udział w programie profilaktycznym „Debata”. Adresatami programu są dzieci jeszcze przed inicjacją alkoholową. Program ma charakter uprzedzający. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Spotkanie służyło przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym młodzieży i próbie ich modyfikacji.

Krótki, ale śliczny teatrzyk ekologiczny

Utworzono: 25.04.2024

Orzeł matematyczny 2024'

Utworzono: 23.04.2024
„Jeżeli jest zadanie, którego nie możesz rozwiązać, to jest też łatwiejsze, które możesz rozwiązać. Znajdź je.”
                                                                              George Polya

W dniu 18 kwietnia 2024r. uczniowie naszej Szkole po raz drugi brali udział w konkursie matematycznym „Orzeł matematyczny”. Każdy mógł spróbować swoich sił. Uczestnicy mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 21 zadań o różnym stopniu trudności.

XXIV edycja „PUCHARU TYMBARKU”

Utworzono: 22.04.2024
8 kwietnia 2024r. w Miedzianej Górze odbyły się rozgrywki piłkarskie XXIV edycji o „PUCHAR TYMBARKU”. Na trawiastym boisku klubu „Wicher Miedziana Góra” uczniowie rywalizowali w eliminacjach powiatowych turnieju. W kategorii U – 10 chłopcy, 15 drużyn podzielonych na 3 grupy walczyło o awans do finałów wojewódzkich.

„SWIM- SMILE OLIMPIC WPŁYŃ NA SWOJE ZDROWIE”

WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE 2024

W dniu 04.04.2024r. na basenie „Olimpic” w Strawczynku odbyły się WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE 2024 „SWIM- SMILE OLIMPIC WPŁYŃ NA SWOJE ZDROWIE”. Celem zawodów było: umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej; przegląd umiejętności pływackich w celu wyłonienia talentów pływackich wśród dzieci i młodzieży; efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej basenu OLIMPIC

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Powstańcy’ 44 – pamiętamy!”

Utworzono: 22.04.2024
„Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać.”
Jan Stanisław Jankowski

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Powstańcy`44 – pamiętamy!” pod honorowym patronatem m.in. Kampanii BohaterON – włącz historię, Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Powstania Warszawskiego. ematyce zbrojnego zrywu poświęcone były lekcje języka polskiego i historii.

Urodziny :)

Wszystkiego najlepszego z okazji     8 urodzin