Aktualności, strona 5 z 58

Franku

Chrzest Polski

Utworzono: 22.04.2024
14 kwietnia 966 roku miało miejsce wydarzenie, które na zawsze odmieniło bieg historii świata i Europy, a przede wszystkim losy nas, Polaków. Chrzest Polski był przełomowym momentem - to właśnie decyzja Mieszka I dała początek polskiej państwowości i trwale umieściła Polskę na mapie Europy. Chrzest księcia Mieszka I jest najważniejszym wydarzeniem w całych dziejach państwa i narodu polskiego. Decyzja naszego pierwszego, historycznego władcy zdecydowała o całej, późniejszej przyszłości naszego kraju.

Dzień ziemi

Utworzono: 22.04.2024
,,Nikt z nas nie chce żyć w brudzie, nikt z nas nie chce chorować,
Możesz sam wiele zmienić, musisz tylko spróbować.
Więc podciągnij rękawy i poszukaj śmietniczki,
Zacznij świata sprzątanie od najbliższej uliczki
22 kwietnia br. nasza Szkoła obchodziła Światowy Dzień Ziemi – święto, podczas którego szczególną uwagę skierowaliśmy na naszą planetę. Dzień Ziemi został zapoczątkowany w 1970 roku w USA dzięki inicjatywie senatora Gaylorda Nelsona. Pierwsze obchody święta miały zwrócić uwagę społeczeństwa na pilną potrzebę ochrony planety. Dzięki zaangażowaniu milionów osób z całego świata, Dzień Ziemi stał się globalnym wydarzeniem. Obchodzimy go 22 kwietnia jako wyraz troski o naszą planetę i jej przyszłość, szczególnie w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska i promocji zrównoważonego rozwoju.

Projekt EMP@TYCZNA KLASA

Utworzono: 21.04.2024
Od października 2023 r. nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym EMP@TYCZNA KLASA, który ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem programu jest rozwijanie empatii u dzieci poprzez edukację i konkretne działania czyli misje, które realizujemy co miesiąc i publikujemy na portalu społecznościowym Facebook. W tym miesiącu realizujemy misję #konkurs filmowy.

#empatycznaklasa

#konkursfilmowy

Urodziny:)

Utworzono: 19.04.2024

Tomasza Kowalczyka

ucznia     klasy pierwszej :)     100 latek

Tomku

Utworzono: 18.04.2024

Wszystkiego najlepszego z okazji

7 urodzin

Łucji Serek

uczennicy oddziału przedszkolnego :)

100 latek Łucja

Utworzono: 18.04.2024

Wiktora Met

ucznia klasy drugiej :)   100 latek

Wiktorku

Dni otwarte

Utworzono: 16.04.2024

Oddział Przedszkolny - warsztaty

Utworzono: 09.04.2024
20 marca w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty świąteczne.  Dzieci z rodzicami tworzyły wielkanocne palmy. Wszyscy - dorośli i dzieci - świetnie się bawili podczas pracy. Wymiana pomysłów i materiałów potrzebnych do wykonania palem, sprzyjała zacieśnianiu więzi społecznych i budowaniu relacji. Dzieci miały okazję zaprezentować rodzicom: piosenkę "Maszeruje Wiosna", wiersz "Wiosna - Królewna " i wiersz " 112 - każdy z nas go zna". Dziękujemy rodzicom za przybycie i zaangażowanie, dzięki czemu powstały piękne palmy

Rozstrzygnięcie konkursu "Moja wielkanocna pisanka"

Utworzono: 09.04.2024
Wielkanoc należy do szczególnych świąt w roku, gdyż nasza tradycja skupia się wokół jajka, które jest symbolem życia i odradzania się przyrody. Dlatego jajko ma tak duże znaczenie nie tylko w tradycji, ale także w religii chrześcijańskiej. Aby zwrócić uwagę dzieci na symbolikę wiosennych świąt w klasach młodszych został ogłoszony konkurs plastyczny pt. "Moja wielkanocna pisanka". Dzieci z zaangażowaniem wzięły udział w zabawie, której efektem miała być praca przestrzenna w kształcie jajka, ozdobiona w dowolny sposób.